вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

НЕ ЗАБУВАЙТЕ ВЗЯТИ ТОВАРНИЙ ЧЕК

 

      Останнім часом почастішали випадки звернень громадян до  міської ради по питаннях щодо  захисту прав споживачів. І майже всі вони не  мають документу, який засвідчує факт купівлі товару.  Не маючи таких документів в своєму розпорядженні, громадяни свідомо позбавляють себе права на державний захист.

       Законом України «Про захист прав споживачів» визначено, що всі вимоги споживача розглядаються після пред'явлення споживачем розрахункового документа.

           Здійснюючи покупку і при цьому  ще й вислухавши , як продавець розхвалює свій товар, покупці забувають про основне -  взяти у продавця чек чи інший документ, який підтверджує факт купівлі. Коли потім споживач звертається в магазин про, те що він придбав неякісний, товар, то продавець відхрещується від того, що він його продавав. Як наслідок - розчарування, роздратування, «викинуті на вітер гроші».

           Щоб не дати себе ошукати  нечесним торговельникам під час купівлі товарів народного споживання,  вимагайте від продавців, щоб вам видали товарний, касовий чи інший документ, який засвідчує факт купівлі.  

           Товарний чек на ринку чи в магазині може бути виписаний на спеціальних бланках,  а якщо немає такого, то на чистому аркуші паперу, де повинно бути вказано прізвище, ім`я та по батькові підприємця, дата та номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців про проведення державної реєстрації, найменування товару, кількість, ціна придбаного товару, дата продажу   та підпис продавця.

          Якщо продавець відмовляється видати чек, то краще утриматися від покупки та придбати той же товар у іншого продавця,  повідомивши про даний факт у відповідні контролюючі органи.

          З метою уникнення тяганини та непорозумінь, при  захисті своїх прав,

купуючи товар чи замовляючи  послуги,  у тому числі на ринку, вимагайте чек!

          Він слугуватиме підставою для повернення коштів, обміну товару, проведення гарантійного ремонту, а можливо і для захисту своїх прав у судовому порядку.   

          Консультації з актуальних питань  захисту прав споживачів ви можете отримати   у провідного спеціаліста з питань організації торгівлі, побуту та захисту прав  споживачів виконкому  міської ради  за телефоном  № 5-31-40 або  на особистому прийомі  вул. Соборності України, 50.

   

                                                                                            Провідний спеціаліст з питань

                                                                                            організації торгівлі, побуту та

                                                                                            захисту прав споживачів

                                                                                            В.Ніколаєв

 

 

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання