вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Потрібно знати свої права!

Щоб купувати цінні речі потрібно знати свої права 

       В місті безупинно  зростає  кількість  підприємств  сфери обслуговування. На сьогодні працює  81 об’єкт по торгівлі продовольчими товарами,  164 - по торгівлі непродовольчими товарами, 15 - громадського харчування та 12 аптек і аптечних пунктів. Та, на жаль, якість обслуговування споживачів товарів та послуг не завжди на високому рівні. Люди,   залишаючись  обдуреними, ображеними  йдуть до  міської ради  в надії відновити свої порушені права.

    Перш ніж купувати щось, особливо коли мова йде про коштовні покупки, важливо завчасно дізнатися про свої законні права та подбати про відповідні дії для запобігання можливих ускладнень.

    Захист прав споживачів забезпечується Законом України «Про захист прав споживачів» у редакції від 01.12.2005 року. Цей Закон регулює відносини між споживачами товарів, (робіт, послуг) та виробниками, виконавцями, продавцями різних форм власності, а також встановлює права споживачів.

    У разі придбання неякісного товару або товару належної якості, який не відповідає вашим вимогам (не підійшов за розміром, кольором тощо), згідно чинного законодавства України ви маєте право обміняти або повернути товар продавцю, але ...

    Згідно п. 11. Ст. 8 Закону України «Про захист прав споживачів» «...Вимоги споживача розглядаються після пред'явлення споживачем розрахункового документа, а щодо товарів, на які встановлено гарантійний строк, технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу. Під час реалізації товару продавець зобов'язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу».

    Найперша порада споживачеві, навіть – перша заповідь:  не забувайте взяти у продавця товарний (касовий чек) та інші документи, які  можуть підтвердити факт купівлі-продажу. Це можуть бути договори, квитанції, чеки,  акти виконаних робіт.

    Серед споживачів поширена думка, нав'язана в першу чергу продавцями, що чек можна отримати тільки у магазині, а на ринку касових апаратів немає, отож і чеки не видаються. Це помилка. Дія Ст. 8 Закону України «Про захист прав споживачів» поширюється на підприємства роздрібної торгівлі усіх форм власності на всій території України. На ринку продавець зобов'язаний на вимогу споживача виписати товарний чек встановленого зразка, а якщо такого немає,  то продавець  на чистому аркуші паперу  повинен  вказати прізвище, ім’я та по батькові підприємця, номер свідоцтва про державну реєстрацію, дата його видачі, ким видане, а також найменування  виробу, кількість, ціна придбаного товару, дата продажу та підпис продавця.

 У разі відмови у видачі чека потрібно звернутися до адміністрації ринку для відновлення своїх прав, а у разі ігнорування – до  спеціаліста міської ради  з питань захисту прав споживачів  з письмовою заявою.

   Наявність документу, який підтверджує факт купівлі дозволить вам пред'явити претензії продавцю при виникненні у товарі  недоліків  та захистити свої права у разі потреби.

     Поважайте себе  і  ваш   настрій не буде зіпсований.

                                                                                                                                                 Віктор Ніколаєв

спеціаліст виконавчого комітету

 міської    ради з питань організації

 торгівлі, побуту та захисту прав

                                                                                                                                                      споживачів

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання