вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Організація торгівлі, послуг та захист прав споживачів у місті за 2014 рік

       Пріоритетними напрямами роботи  спеціаліста виконавчого комітету з питань організації торгівлі, побуту та захисту прав споживачів у місті у 2014 році стали заходи по виконання міської  Програми розвитку малого підприємництва в місті Долинська на 2014-2015 роки, затверджених розпорядженням  міського голови №12 від 28 січня 2014 року .

        З метою забезпечення  споживчого ринку міста якісними та безпечними товарами, роботами та послугами, створення здорової конкуренції, яка  могла б впливати на зменшення роздрібних цін, виконкомом міської ради  здійснюються заходи  по розширенню стаціонарної мережі об’єктів торгівлі, підприємств ресторанного господарства   та сфери послуг.

         У 2014 році ця мережа поповнилась – 9-ма  новими   об’єктами. Загалом,  у місті  нараховується 256 закладів торгівлі,  з них  79 - здійснюють реалізацію продовольчих товарів, 151– непродовольчих товарів, 15 аптек та аптечних пунктів, 13 -  ресторанного господарства  та  понад   60 – сфери послуг.

          За 2014  рік   введено в експлуатацію непродовольчі магазини:  «Подарунки»  підприємець Євдокименко І.П., «Скутерок »  підприємець Примак М.В.

          Міська мережа торгівлі  також поповнилась  двома продовольчими  магазинами ФОП Агакарян С.Г та  ФОП Овдій В.О. по вул. Нова,94 та Нова,76 та косметологічним салоном  ФОП Курілко Н.М.

           Продовжуючи започатковані традиції, в  поточному році  в місті   проводились  ярмарки „ Городник-2014”,  „Шкільний базар” та «Осінній сад».    

           Залучались суб’єкти підприємницької діяльності до торгівлі під час проведення  масових  гулянь на свята «День Перемоги» , «День Незалежності».

           На засіданнях виконкому міської ради протягом 2014  року було  розглянуто  життєво - важливі питання : «Про санітарно - гігієнічний стан  ринків», «Про  розгляд заяв жителів міста щодо створення ринку по вул. Нова», «Про встановлення режиму роботи закладів торгівлі та ресторанного господарства,  розташованих на території м. Долинська» та «Про роботу виконавчого комітету міської ради по виконанню  делегованих повноважень щодо захисту прав споживачів».

           Відповідно до Законів України « Про  захист прав споживачів»,  «Про звернення громадян»  виконкомом  міської ради забезпечується реалізація конституційних прав громадян на захист їх прав.

           У виконкомі   створені відповідні умови для реалізації громадянами нашого міста права на звернення з приводу порушених прав споживачів, отримання консультацій, пов’язаних з дотриманням їх законних прав та інтересів.

            Щоденно, незалежно від дня прийому, спеціалістом з питань організації торгівлі, побуту та захисту прав споживачів   ведеться особистий прийом громадян, приймаються  звернення за телефоном.

Скористались своїм правом і звернулись  до спеціаліста  міськвиконкому   за захистом прав в 2014 році -   146 осіб, за аналогічний період минулого року – 135. Це свідчить, про те що збільшується кількість правово - обізнаних громадян, які не хочуть миритись з тим, що їм продають неякісні товари чи послуги, і звертаються в міську раду за своїм захистом. Нажаль на сьогодні ми ще маємо ряд  порушень прав споживачів у сфері торгівлі та послуг.

Для виявлення та усунення причин надходжень  звернень громадян, проводиться аналіз та узагальнення питань, що порушуються у зверненнях.

          Як  показує аналіз розгляду   звернень,  близько  90 відсотків скарг вирішилося   на користь  споживачів. 

          Виконавчий комітет міської    ради   постійно співпрацює з спеціалістами  обласного управління  державного підприємства «Кіровоградстандартметрологія»,   ветеринарною та санітарно- епідеміологічними  службами району.

          З метою забезпечення належного захисту прав споживачів при купівлі вагового товару, на запрошення виконкому міської ради, спеціалістами Кіровоградського державного підприємства «Кіровоградстандартметрологія» протягом  10-ти років  щорічно проводиться  повірка та клеймування  ваговимірювального обладнання  у всіх магазинах,  торговельних павільйонах та на ринках міста, які здійснюють торгівлю продовольчими товарами. В листопаді 2014 року   ними було  проведено  повірку, та  здійснено   клеймування  52    вагів, з яких 37– електронні та 15 циферблатні. Крім цього, повірено та клеймовано 9 гир.  

           Виконавчим комітетом  вживаються  заходи по припиненню торгівлі сільськогосподарською продукцією , молоком  та рибою у невстановлених місцях. Неорганізована торгівля продуктами   харчування  сумнівної якості  представляє велику загрозу санітарно-епідеміологічному благополуччю міста, особливо з настанням весняно- літнього сезону.

            На жаль, стихійна торгівля - це велика  проблема  для міста  і мабуть не тільки для міста та, а й  країни в цілому. І повна  ліквідація стихійної торгівлі   можлива лише  при  зміні діючого законодавства в питанні посиленні відповідальності за торгівлю у недозволених місцях та об»єднанні зусиль  всіх контролюючих органів та споживачів.

           Виконкомом міської ради  проводиться інформаційно-просвітницька та правова робота серед мешканців і підприємців міста через сайт міської ради ,  районне радіо та нарадах та особистому прийомі. Надаються консультації нашим жителям і через газету «Провінція». 

    Виконавчий комітет міської ради  і надалі буде всебічно захищати порушені права споживачів та відстоювати їх інтереси.    

        З метою поліпшення та вдосконалення роботи  в зазначеному напрямку,  виконавчий комітет міської   ради  просить надсилати свої зауваження і пропозиції  на електронну адресу: dolmiskrada@ukr.net ,  які будуть враховані в подальшій роботі.

 

 

 

 

Спеціаліст з питань організації торгівлі, побуту та захисту прав споживачів    В.Ніколаєв

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання