вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Порушників шумів наказувати гривнею!

     З настанням літа і до перших холодів, заклади ресторанного господарства міста, а особливо, літні кафе створюють проблеми для жителів прилеглої до них території, порушуючи законодавство України «Про шуми». Неприємно коли у спеку, яка супроводжувала нас ціле літо, веселі гучні компанії після відвідин закладів громадського харчування, волають щосили або гучно грає музика в кафе.

     Щорічно на засіданнях виконкому міської ради розглядаються питання щодо порушення шумового режиму. Проте більш дієвим впливом, на мою думку, буде притягнення порушників до адміністративної відповідальності, покарання – гривнею.

     У Кодексі України про адміністративні правопорушення є відповідна стаття – 182 «Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях».

     Отже, якщо раніше порушників тиші у житлових приміщеннях та інших громадських місцях штрафували на суму (від 17 до 51 грн.), то тепер за перше протягом року правопорушення накладається штраф від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 255 грн.), а на посадових осіб та громадян – суб’єктів господарської діяльності – від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 255 до 510 грн.). У разі повторного правопорушення протягом року на пересічних громадян чекає штраф від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 255 до 510 грн.) із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або без такої і на посадових осіб та громадян – суб’єктів господарської діяльності – від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн.) із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші.

     Слід відзначити, що раніше справами про порушення тиші займалися адміністративні комісії при виконавчих органах міських рад. Нині вони займатимуться порушниками тиші, якщо вони пошумлять вперше протягом року. Якщо вдруге – то районний суд, оскільки конфіскація звуковідтворювальної апаратури можлива лише за рішенням суду.

     Законодавчо запроваджено поняття захищених від шуму об’єктів. Це – житлові будинки і прибудинкові території розташовані у межах населених пунктів заклади громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу; парки, сквери тощо. На захищених об’єктах заборонений побутовий шум у період із 22.00 до 8.00. При цьому проведення шумних ремонтних та будівельних робіт на захищених об’єктах має завершуватися ще раніше – до 21.00, а у святкові та неробочі дні ремонтні роботи, що супроводжуються шумом, заборонені цілодобово (але за згодою сусідів ремонт усе ж можна проводити).

     На підприємців за порушення тиші тепер можуть накладаються фінансові санкції – від 50 до 450 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 255 до 7650 грн.).

     Протокол про порушення норм тиші складається тільки працівником МВС (як правило, - дільничним).

     Рекомендуємо звертатись до райвідділу МВС письмово (надіслати рекомендованим листом, або особисто віднести заяву в райвідділ і на копії вашої заяви вимагати, щоб посадова особа, яка приймає заяву, поставила дату, вхідний номер, власний підпис з розшифруванням (П.І.П., звання, посада та печатку органу). Також Ви можете одночасно звернутись з письмовою заявою до дільничного інспектора райвідділу МВС.

     Відповідно ЗУ «Про звернення громадяни від 02.10.1996р.» на письмове звернення, органи МВС та дільничний будуть змушені відповісти (згідно із ЗУ «Про звернення громадяни від 02.10.1996р.» та повідомити Вас про вжиті заходи.

     Також можна звертатись до органів місцевого самоврядування, та санітарно-епідеміологічної служби (Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»), які на місцях будуть здійснювати відповідну роботу щодо усунення небезпечних факторів середовища життєдіяльності людини.

     Шановні громадяни та керівники підприємств! Щоб під час відпочинку не опинитися в неприємній ситуації, поважайте себе, і тих, хто поруч із вами.

 

Спеціаліст з питань організації торгівлі,

побуту і захисту прав споживачів                                                                                                                   В.Ніколаєв

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання