вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Про державну допомогу при усиновленні дитини!

     Усиновлення є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за якої дитина в правовому відношенні повністю прирівнюється до рідних дітей, набуває в особі усиновителів батьків та сім'ю.

     23 вересня 2008 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки сімей, що усиновили дитину з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», яким запроваджено одноразову допомогу та соціальну відпустку при усиновлені дитини.

     Відповідно до статті 18-1 Закону України «Про відпустки» особі, яка усиновила дитину віком старше трьох років, надається одноразова оплачувана відпустка у зв'язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (якщо усиновлювачами є подружжя - одному з них на їх розсуд).

     Особа, яка усиновила дитину, має право на відпустку у зв'язку з усиновленням дитини за умови, якщо заява про надання відпустки надійшла не пізніше трьох місяців з дня набрання законної сили рішенням суду про усиновлення.

     Відпустка у зв'язку з усиновленням дитини віком старше трьох років надається за заявою особи, яка усиновила дитину, на підставі рішення суду про усиновлення та оформляється наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

     Право на відпустку у зв'язку з усиновленням дитини має лише та особа, яка усиновила дитину віком старше трьох років. Особа, яка усиновила дитину віком до трьох років, має право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на загальних підставах.

     Право на допомогу при усиновленні дитини має усиновлювач, який є громадянином України, постійно проживає на її території та усиновив дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування (якщо усиновлювачами є подружжя - один з них на їх розсуд).

     Процедура виплати допомоги при усиновленні дитини визначається Порядком призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженим постановою КМУ від 27 грудня 2001 року № 1751 зі змінами внесеними постановою КМУ від 4 лютого 2009 №59.

     Допомога призначається і виплачується органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації усиновлювача. Вона також може бути призначена за місцем фактичного проживання усиновлювача за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органах праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

     Для отримання допомоги усиновлювач повинен звернутись до органів праці та соціального захисту населення та подати такі документи:

  1. заяву;
  2. копію свідоцтва про народження дитини, виданого державним органом реєстрації актів цивільного стану після внесення змін до актового запису про народження дитини на підставі рішення суду про усиновлення дитини;
  3. копію рішення суду про усиновлення дитини.

     Допомога призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше 12 календарних місяців з дня набрання законної сили рішенням суду про усиновлення. Відповідно до постанови КМУ від 4 лютого 2009 року №59 «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» допомога призначається особам, які усиновили дитину після 1 січня 2009 року.

     При одночасному усиновлені двох і більше дітей, а також при усиновленні другої чи третьої дитини, розмір допомоги на кожну дитину становитиме як при народженні першої дитини Допомога при усиновленні дитини призначається незалежно від отримання на дитину інших видів допомоги.

За інформацією сектору з питань опіки,

піклування та усиновлення служби у справах

дітей райдержадміністрації

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання