вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення в частині профілактики захворювання на сказ, паразитарних захворювань в м. Долинська.

УКРАЇНА

ДОЛИНСЬКА  МІСЬКА  РАДА

ДОЛИНСЬКОГО РАЙОНУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ  КОМІТЕТ

                                          Р І Ш Е Н Н Я

  15 лютого  2012 року                                                                     № 10

м.Долинська

 

Про забезпечення санітарного та епідемічного

благополуччя населення в частині профілактики

захворювання на сказ, паразитарних захворювань

в м. Долинська.

        Заслухавши та обговоривши інформацію Барановського Г.О. спеціаліста  з питань громадського порядку про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення в частині профілактики захворювання на сказ, паразитарних захворювань в м. Долинська, виконавчий комітет міської ради відмічає, що рішенням № 1 від 06.01.2012 року державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації,  в місті Долинська оголошено неблагополучне становище по сказу тварин, введено карантинні обмеження тварин та затверджено план комплексних заходів по ліквідації даного захворювання. Дане рішення прийнято в зв’язку з неблагополучною епізоотичною ситуацією по сказу серед тварин на території міської ради  в 2011 році.

       За медичною допомогою в центральну  районну лікарню в 2011 році звернулося 33 міських жителя ( з них 15 дітей до 18 років), потерпілих від різних видів тварин, це 48% від усього числа звернень. Від укусів домашніх собак   - 13 ,  від бездомних собак - 8,  від бездомних котів - 3,  від домашніх котів - 8 та від  лисиці - 1.

       Неблагополучна епізоотична ситуація по сказу серед тварин склалася через високу щільність червоних лисиць. По нормі щільність повинна бути 1 лисиця на 1 га, але практично вона на багато більша. В пошуках їжі лисиці забігають у двори до громадян, наносять економічні збитки, нападають на тварин, птицю та людей. А саме головне  вони є потенційними джерелами рабічної  інфекції, передають її при укусах. Зменшенням популяції  червоних лисиць в мисливських угіддях займається Долинська районна організація УТМР,  яка протягом  2011 року    зменшила популяцію  червоних лисиць на 159 штук, бездомних собак – 8, бездомних котів – 13. Така робота не забезпечує епізоотичне благополуччя по сказу серед тварин в м. Долинська та с. Більшовик.

В 2011 році  місто було оголошене неблагополучним по сказу серед тварин, в період дії карантинних обмежень і в період епізоотичного благополуччя в місті  проводилася робота по реєстрації домашніх собак та забезпеченню  їх імунізацією.

На території міської ради недостатньо проводиться робота по зменшенню чисельності бездомних тварин. В даний час безпритульних тварин в місті багато: вони збираються біля контейнерів для сміття, наїдаються, а потім зграями розгулюють біля шкіл, установ, магазинів, та часто супроводжують дітей. Ставлення населення до безпритульних тварин неоднозначне. Одні скаржаться на жорстоке поводження з тваринами, інші за радикальні методи регулювання їх чисельності. Деякі громадяни міста  створюють біля своїх житлових будинків № 54,76,92,106 по вулиці Новій               м. Долинська умови для годування і проживання бездомних тварин, чим  викликають справедливі нарікання з боку інших жителів будинків.

 Не проводиться на належному рівні зменшення щільності лисиць в мисливських угіддях.

КП «Координаційний центр по обслуговуванню населення» не в повному обсязі організовує заходи по зменшенню популяції бездомних тварин на території міської ради.

Власники домашніх тварин   не завжди виконують «Правила утримання домашніх тварин».

 З метою покращення стану роботи по зменшенню чисельності бездомних тварин, забезпеченню епідемічного благополуччя населення міста, ліквідації сказу на території  міської ради, керуючись статтею 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

 

Виконавчий комітет  міської ради

ВИРІШИВ :

       1. Рішення державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації  № 1 від 06.01.2012 року  взяти до відома.

       2. Вивчити можливість облаштування за кошти міського бюджету, передбачених на благоустрій території міста, та інших коштів не заборонених законодавством, спеціальних притулків для тварин.

        3. Проводити широку роз’яснювальну роботу серед населення (бесіди, публікації в ЗМІ, офіційному сайті міської ради) про небезпечність сказу для людей та тварин, заходи щодо профілактики і боротьби з цією хворобою.

       4. Рішення виконавчого комітету міської ради № 18 від 19 січня 2011 року «Про заходи щодо епізоотичної ситуації по сказу тварин в м. Долинська» визнати  таким , що втратило чинність.

       5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на Бойченка Ю.П.- першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

 

Міський голова                                                                          С.Зеленокорінний

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання