вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Про звіт міського голови за 2012 рік

ПРОЕКТ

УКРАЇНА

ДОЛИНСЬКА  МІСЬКА  РАДА

ДОЛИНСЬКОГО РАЙОНУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ДВАДЦАТЬ ПЕРША СЕСІЯ

ШОСТОГО   СКЛИКАННЯ 

Р І Ш Е Н Н Я 

м. Долинська

від 22  лютого  2013  року                                                      №                            

Про звіт міського голови

за  2012 рік 

     Відповідно до статтей 26, 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши та обговоривши звіт міського голови Зеленокорінного С.І.,  за 2012 рік,

М І С Ь К А    Р А Д А

В И Р І Ш И Л А  : 

     Звіт міського голови Зеленокорінного С.І. за  2012 рік взяти до відома (додаток 1 додається).

Міський  голова                                                                              С. Зеленокорінний 

Додаток 1 


Звіт  

міського голови про роботу

Долинської міської ради за 2012 рік

     Відповідно до пункту 6 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» звітую про свою роботу перед територіальною громадою  за  2012 рік.

     За рік, що минув, робота міської ради проводилася у відповідності до чинного законодавства та повноважень, якими наділена міська рада та її виконавчий комітет.  Проведено 8 пленарних засідань сесії, на яких розглянуто 250 питань та прийнято відповідні рішення.  На розгляд сесії вносилися уже узгоджені на засіданнях постійних депутатських комісій проекти рішень. Серед найважливіших питань, що  були розглянуті міською радою, прийняття і виконання бюджету, програма економічного та соціально розвитку міста, інших міських Програм – (довгострокові – 6; річні – 16), якими охоплено майже всі питання життєдіяльності міста. При підготовці питань максимально враховувалися пропозиції депутатів, окремі питання узгоджувалися з районною радою та районною державною адміністрацією.

     Виконавчим комітетом за відповідний період проведено 14 засідань та прийнято 292 рішення на виконання власних та делегованих  повноважень, рішень міської ради, Постанов уряду, розпоряджень районної державної адміністрації, рішень районної ради з питань благоустрою міста, підготовки та проведення опалювального сезону, роботи комунальних підприємств, дошкільних навчальних закладів,  сплати податків, роботи об’єктів торгівлі та сфери послуг.

     При виконкомі міської ради створено та працюють  сім комісій.

     Засідання комісій проводяться згідно положень, всього проведено – 46 засідань.

     За 2012 рік до Долинської міської ради надійшло 1303 звернення громадян.

     Зокрема:

- в сфері житлово-комунального господарства: 115 звернень

- в сфері регулювання земельних відносин: 171 звернення

- по житловим питанням: 19 звернень ;

- з питань надання дозволів на будівництво та реконструкцію будівель, права власності на житло(рішення дозвільного характеру): 101 звернення;

- 413 інформаційних запитів стосовно надання інформації чи копій документів щодо користування комунальним майном, функціонування системи централізованого опалення, утримання на балансі житлових будинків та мереж, вартості житлово-комунальних послуг і т. ін.

- з питань громадського порядку: 26 звернень;

- з інших питань: 458 звернень.

     Всі звернення, які надійшли на адресу Долинської міської ради, розглянуті по суті в межах компетенції міської ради у встановлені законодавством терміни.

     У зверненнях з питань роботи  житлово-комунального господарства піднімалися питання: ремонтів покрівлі, відновлення роботи ліфтів, затоплення підвалів, благоустрою прилеглої території до будинку,  якості питної води, тарифів на житлово-комунальні послуги,  освітлення вулиць в нічний час, та інші.

     Надається допомога населенню в оформленні відповідних документів на одержання соціальних допомог, пільг та субсидій. Так  за 2012  рік видано 5236 довідок про склад сім ї.

     Юридичним відділом Долинської міської ради у 2012 році, крім ведення поточного юридичного супроводу діяльності міської ради та її виконавчого комітету, здійснювалося представництво інтересів територіальної громади при розгляді судових цивільних, адміністративних та господарських справ. Загальна кількість справ – 93.

     Виконавчим комітетом проведено інвентаризацію 14,6456 га земель міста за рахунок землекористувачів та землевласників.

     За 2012 рік прийнято 159 рішень сесій міської ради по земельним питанням.  В земельний відділ міської ради  в 2012 році звернулось 2211 громадянин міста.

     З метою вивчення проблемних питань життєдіяльності міста проведено  дві зустрічі з головами  вуличних комітетів, 17 зустрічей міського голови, заступників  міського голови та спеціалістів міської ради з жителями міста за місцем їх проживання на вулиці Новій (буд.№58, №70),  вулицях Макаренка, Ворошилова, Ватутіна, Будьонного, Дзержинського, Декабристів, Карла Маркса, Войкова, Мічуріна,  Радянська, Пролетарська, Чапаєва, Жовтнева, пров. Котовського в с. Більшовик. Основними питаннями, що порушувалися під час зустрічей, були питання вивезення твердих побутових відходів, створення ОСББ, стану доріг, освітлення вулиць, обмеження руху автотранспорту, добросусідських відносин.

     Відбулися зустрічі з мешканцями мікрорайонів з питань тарифів на водопостачання та водовідведення, щодо відключення окремих квартир від системи центрального теплопостачання.

     Значна робота виконавчого комітету проводиться по соціальному захисту населення міста. Протягом року з міського бюджету виконавчим комітетом надавалася матеріальна допомога по особистих зверненнях громадян – 1,3 тис. грн.; на поховання окремих категорій громадян – 10,350 тис. грн., підтримуються районі громадські організації: інвалідів «Товариш», УТОГ, територіальна організація ветеранів України.

     Серед питань, які вирішувалися міською радою у 2012 році, були і питання створення сприятливих умов для життєдіяльності долинчан, на це було спрямовано виконання Програм соціального захисту населення, розвитку культури та спорту.

     Спеціалістами міської ради було складено 12 актів обстеження житлово-побутових умов проживання сімей.

     У 2012 році двом багатодітним матерям, в сім’ях яких виховувались 5 і більше дітей присвоєно Почесне звання «Мати-героїня». Це Бабій Парасковія Петрівна та Зінчук Ніна Андріївна.

     З метою належного захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування вирішувались питання влаштування дітей цієї категорії, шляхом усиновлення, встановлення опіки та піклування.

     Дітям сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування надана матеріальна допомога  до початку нового навчального року на загальну суму 15,0 тис. грн. Всі діти пільгової категорії  також отримали подарунки до Новорічних та Різдв’яних свят.

     В місті створено необхідні умови для реалізації творчих ініціатив як для дітей та молоді, так і для дорослого населення, ветеранів. Проведено ряд заходів, спортивних змагань, акцій, місячників, фестивалів, конкурсів.

     Так, у  січні проведено новорічний турнір з волейболу для школярів, у лютому - свято проводів зими «Масляна», у березні з нагоди 68-ї річниці визволення міста від  фашистських загарбників проведено 10-й ювілейний спортивний турнір з міні-футболу, волейболу та шахів.Традиційними вже стали  фестивалі «Пісні з КГЗКОРу», «Долинський листопад», творчі звіти дитячого зразкового хореографічного колективу «Веселка», змагання  з  волейболу, футболу, шахматні турніри.  До дня  Незалежності проведено  святковий концерт, конкурс на кращу садибу ( переможці конкурсу відзначені грамотами та грошовими преміями міської ради),  проведено святкові заходи у міському клубі та ігрову програму для дітей мікрорайону Волохіно.

     Особлива  увага приділяється  ветеранам великої Вітчизняної війни учасникам бойових дій.  Виконавчий комітет   міської ради бере активну участь  у заходах  на виконання обласної акції «Зірка пам’яті». У 2012 році до Дня Перемоги представниками міської ради відвідано кожного ветерана учасника бойових дій, надано продовольчі  пакунки та подарунки. Традиційно проведено вогник для ветеранів війни.

     Напередодні Свята Перемоги, 7 травня,  у меморіальному парку  нашого міста завершено будівництво та урочисто відкрито Стелу «Пам’ять» воїнам-долинчанам, які загинули на фронтах  Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, а  28 травня урочисто відкрито пам’ятний знак воїнам-інтернаціоналістам Долинщини. Проведено роботи по благоустрою парку та прилеглої території,  на що використано з бюджету міської ради   309,1 тис. грн..

     На проведення культурно-масових та спортивних заходів у 2012 році з бюджету освоєно 15,50 тис. грн. Та залучено спонсорської допомоги  від підприємців нашого міста та району на суму близько 24 тис. грн.  Всі культурні та спортивно - масові заходи широко висвітлені в засобах масової інформації.

     В цьому році проведена маштабна робота по ремонту існуючих та встановленню  нових дитячих ігрових майданчиків.  Встановлено 14 нових  ігрових майданчиків, два за кошти міського бюджету (198 тис. грн.), 12 -  за рахунок залученої спонсорської допомоги.  За рахунок  залучених коштів  також встановлено новий сучасний ігровий майданчик вихідного дня на базі ДНЗ №3 «Колобок»,  відремонтовано ігрові  павільйони у ДНЗ №4 «Казка.»,  завезено 122 тони піску, встановлено 18 нових лавочок та 37 відремонтовано, також на майданчиках встановлено 18 урн.  Проведено  7 суботників за участю  дорослих жителів міста, дітей, депутатів та працівників міської ради.  Особлива подяка за підготовку та благоустрій прилеглої до майданчиків території працівникам комунального підприємства «Координаційний центр по обслуговуванню населення».

     Проведено ряд акцій, в ході яких надано допомогу у сфері соціального захисту населення за рахунок спонсорської допомоги.

     На   виконання програми «Шкільний автобус та пасажироперевезення по місту» з метою задоволення потреб населення, та підвезення дітей до школи з села Більшовик з міського бюджету  у 2012 році витрачено 68,6 тис. грн.

Та головним завданням над яким працювала міська рада було забезпечення виконання основних показників програми економічного  та соціально розвитку міста.

     Майже 75,8 відсотків  загального фонду міського бюджету, а це 7 млн. 982 тис. 900 грн., у 2012 році використано на утримання  дошкільних навчальних закладів ( 2011 рік – 5 млн. 777 тис. 800 грн. ).

     Крім цього за рахунок спеціального фонду міського бюджету частково проведено капітальний ремонт покрівлі ДНЗ № 4 « Казка»  на суму 83 тис. 200 грн. та придбано для ДНЗ № 2 «Івушка», ДНЗ №3 «Колобок» фільтри для додаткового очищення води, придбано комп’ютер і холодильник для ДНЗ № 2 «Івушка», бойлер для ДНЗ № 3 «Колобок» та холодильну камеру для ДНЗ №4 «Казка»  (придбання на загальну суму 105,2 тис. грн).

     На забезпечення харчування дітей в ДНЗ  у 2012 році використано 1005 тис. грн., з них  435 тис. 600 грн -  кошти батьківської плати.

     Іншим напрямком, який потребував значних коштів та великих організаційних заходів, є забезпечення опалювального періоду 2012 року.

     Підприємствами - надавачами комунальних послуг ТОВ «Долинські об’єднані мережі», КП «Координаційний центр по обслуговуванню населення», ДП «Дирекція КГЗКОР», ВАТ «Долинський міськводоканал», ВАТ «Долинськзалізобетон», ДП «Долинське лісове господарство» протягом опалювального періоду 2012 року було вжито всіх заходів по його безперебійному і якісному забезпеченню. Питання щодо його підготовки та проходження постійно перебували на контролі міської ради та її виконавчого комітету.

     ТОВ «Долинські об’єднані мережі», як надавачем послуг з теплопостачання, надано послуг 3311 споживачам по опаленню 251520 м2 площі. До початку опалювального періоду підприємством виконано значний об’єм ремонтно - відновлювальних робіт на мережах і котельнях, що дало можливість мінімізувати  скарги споживачів на відсутність у квартирах та закладах бюджетної сфери відповідного температурного режиму. Проведено капітальний ремонт котлів, промивку систем теплопостачання в будинках, ремонт насосів, засувок, заміну трубопроводів квартальних та внутрішньобудинкових теплових мереж. Проте, незважаючи на успішне проведення ТОВ «ДОМ» опалювального періоду, розрахунки населення за отримане тепло складають лише 76,3%  загальна сума заборгованості мешканців міста за теплопостачання становить 5205,6 тис. грн.                                                                      

     КП «Координаційний центр по обслуговуванню населення» як балансоутримувачем житла, забезпечено утримання житлового фонду та життєдіяльність міста в складних погодних умовах зими 2012 року. Найскладнішим для вирішення в роботі КП «Центр» було і залишається питання ремонту покрівель багатоповерхових будинків, стан яких викликає справедливі скарги  мешканців.  За минулий рік проведено  капітальний  ремонт  покрівель   двох багатоповерхових  будинків   по вул. Нова 68, 94.  За  рахунок  коштів, які  надійшли від квартирної  плати  населення,  проведено   часткові   поточні  ремонти  покрівель  на  суму 1,8 тис. грн.

     З метою вирішення даної проблеми виконавчим комітетом міської ради та КП «Координаційний центр по обслуговуванню населення» вивчається питання диференційованого підходу до ремонту покрівель по кожному будинку окремо, зокрема, залучення коштів населення на проведення капітальних ремонтів. Крім того, заборгованість населення за утримання будинків та прибудинкової території складає 1405,4 тис.грн., з яких 78 тис.грн., згідно  розрахунків по встановлених тарифах, можна було б використати на ремонт покрівель.  Прийнята Програма ремонту покрівель на 2010 – 2014 роки потребує кооперування коштів міської ради, населення та держави. Потреба у її фінансуванні складає більше 4 млн.грн.

     Враховуючи все це у бюджеті 2013 року на ремонт покрівель багатоповерхових будинків (за рахунок залишку бюджету розвитку на  початок року) заплановано 581,6 тис. грн. Сьогодні  виконавчим комітетом міської ради проводиться робота по виготовленню проектно-кошторисної документаці на ремонт покрівель шести будинків.

     Вкрай складним для вирішення є питання утримання ліфтового господарства багатоквартирних будинків міста Долинська. Термін експлуатації ліфтів без капітальних ремонтів та заміни, згідно існуючого законодавства - 25 років. Всього  єксплуатуються і обслуговуються 92 ліфта. В 2012 році проведено обстеження та капітальний ремонт 9 ліфтів - на загальну суму 114,5 тис.грн.,  на сьогодні термінового  обстеження  потребують 25 ліфтів. Міським бюджетом на 2013 рік передбачено 23 тис.грн. на технічне обстеження ліфтів та 65 тис. грн. на продовження проведення капітальних ремонтів.

     Негативно впливає на стан ліфтового господарства недбале ставлення мешканців будинків, розкрадання їх деталей та порушення правил експлуатації.

     Надання послуг з водопостачання та водовідведення населенню міста забезпечує комунальне підприємство «Координаційний центр по обслуговуванню населення». За звітний період  надано споживачам 201 тис. м3 питної води. При цьому втрати склали 221 тис.м3. Це є найболючішим питанням для підприємства. Як наслідок кредиторська заборгованість перед ДП «Дирекція КГЗКОР» складає 707,4 тис.грн. При цьому згідно постанови КМУ по компенсації різниці в тарифах перераховано 317,4 тис.грн. Збитки дільниці водопостачання за 2012 рік складають 440 тис. грн. Основна причина збитків – втрати води в мережах.

     З метою вирішення зазначеної проблеми в лютому 2013 р. передбачається за рахунок фінансування з міського бюджету в сумі 32 тис.грн. встановлення власного вузла обліку питної води. Також на постійній основі проводиться робота зі споживачами та перевірка коректності роботи всіх комерційних вузлів обліку. В 2012 році проведена заміна частини водогону низького тиску довжиною 180 м. на поліетиленовий на суму 76,8 тис.грн.

     Проведено часткові ремонти внутрішньо квартальних та внутрішньо- будинкових мереж на загальну суму близько 7 тис.грн.

     Сплата споживачами за отриманні послуги водопостачання складає 98 % , станом на 31.12.2012 року заборгованість населення за спожиту воду складала  261,8 тис. грн.

     Працювала міська рада і над вирішенням питання забезпечення  водою приватного сектора міста, на сьогодні дану послугу надає підприємство «Долинський міськводоканал» (керівник Черкун М.І. – депутат міської ради). Значний обсяг робіт, виконаний по відновленню роботи водоканалу, дав змогу безперебійно забезпечувати водопостачанням жителів  вулиць, на яких проведено відновлювальні роботи на мережах водопостачання. Роботи по збільшенню кількості споживачів у приватному секторі міста з міськводоканалу продовжуються.

     З метою забезпечення міста якісною питною водою виконавчий комітет міської ради в рамках програми «Центральний регіон 2015» вирішує питання про будівництво альтернативного водопроводу з Лозоватського водозабору. У 2012 році виготовлено проект «Долинського групового водопроводу водопостачання м.Долинська Кіровоградської області», проведено  його експертизу та подано для включення до переліку інвестиційних проектів  на 2013 рік.  Кошторисна вартість будівництва  водопроводу складає 15842,367 тис. грн.

     Серед питань благоустрою, які постійно були в центрі уваги міської ради та її виконавчого комітету були питання  утримання мереж освітлення міста, ремонту доріг, утримання кладовищ, вивезення твердих побутових відходів.  

     Враховуючи необхідність покращення зовнішнього освітлення в 2012 році виконані роботи по реконструкції мереж по вул. Войкова та пров. Залізничного,  монтаж мереж освітлення в парку Залізничників та парку Слави ( на суму 105,3 тис. грн.). З метою економії електричної енергії розпочата робота по заміні ламп вуличного освітлення на енергосберігаючі. Проведена робота з населенням міста по встановленю 40 світлоточок від лічільників громадян.

     На утримання мережі зовнішнього освітлення, придбання матеріалів, монтажні роботи, оплату за електроенергію із міського бюджету  у 2012 році витрачено 131 тис. 70 грн.

     З метою виконання Програми освітлення міста, у 2013 році передбачено 273,6 тис.грн. на капітальний ремонт та реконструкцію мереж по провулках Кірова, Колгоспний, Транспортний, вулицях Інтернаціональна, Нова, Леніна, Калініна, Радянська, Карла Маркса. Продовжується робота з підприємствами, установами, організаціями та приватними підприємцями міста по освітленню прилеглої території біля об’єктів.    

     Міською радою вишукуються всі резерви і можливості вирішення цього складного питання.

     На утримання доріг впродовж 2012 року за рахунок коштів Державного бюджету проведено роботи по поточному   ремонту та реконструкції доріг міста на суму 404 тис. 609 грн , в тому числі вулиці Сичова - на 99 тис. 999 грн., провулку Транспортного на 30 тис. 32 грн., провулку Заводського на суму 10 тис. грн., вулиць Жовтнева та Шевченка відповідно на суму 183 тис. 500 грн. та 75 тис. 700 грн..

     За рахунок надходжень до спеціального фонду міського бюджету від податку з власників транспортних засобів проведено роботи по ремонту та утриманню доріг комунальної власності міста на суму 105 тис. 800 грн.

     За рахунок коштів бюджету розвитку проведено роботи по реконструкції дороги на центральному кладовищі проведено капітальний ремонт дорожнього покриття провулку Колгоспного від вулиці Радянська до Привокзальної площі, дорожнього покриття в’їзду в Парк Слави біля будинку дитячої творчості, бетонного покриття доріг по вулицях Щорса, Нова на загальну суму 196 тис. 300 грн.

     Виконавчим комітетом міської ради продовжується робота по виконанню програми благоустрою міста у минулому році на прибирання  території  міста  та  вивезення  сміття  виділено 156,1 тис.грн.,  на зимове  утримання  доріг -  22,0 тис.грн., на загортання сміття вивезеного з приватного сектору міста  - 66,0 тис.грн., на  озеленення -  37,0 тис. грн..

     У 2012 році  послугою по вивезенню твердих побутових відходів з  приватного сектору міста, що надається приватним підприємцем Господарюком В.В., скористалися  власники близько 1000 дворів. З метою  ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ міська рада і надалі  спільно з головами вуличних комітетів та громадськістю працюватиме над збільшенням кількості заключених  договорів на вивезення ТПВ з приватного сектору.

     Успішне виконання програми благоустрою міста потребує і зміцнення автотранспортного парку нашого комунального підприємства. Так у 2012 році  придбано новий трактор МТЗ-82., навісні пристрої та причеп. Проведені поточні ремонти техніки, трактора та  машин.  

     У зв’язку  з  відсутністю  коштів  на єдиному казначейському рахунку виникла кредиторська заборгованість на кінець року по придбанню другого трактора та запчастин до бульдозера.

     Невід'ємною складовою економіки міста  є розвиток сфери торгівлі. Торговельна мережа нашого  міста  нараховує : 74 магазини та кіоски по реалізації продуктів харчування, 147- по реалізації непродовольчих товарів, 17 закладів ресторанного господарства та 12 аптек та аптечних пунктів. Послуги населенню надають 62 підприємства.

     Протягом 2012 року виконкомом міської ради внесено в базу даних міста 57 об”єктів торгівлі та сфери послуг.

     У поточному році відбулися позитивні зміни у розвитку матеріально-технічної бази торгівлі: впроваджувались сучасні торговельні технології, відкривались об'єкти з високим рівнем обслуговування, що відповідають сучасним вимогам.

     В 2012 році за ініціативи виконкому міської ради в місті   організовувались  ярмарки „Городник-2012”, „Шкільний базар” та «Осінній сад».

     Робочою групою по контролю та координації на споживчому ринку району проведено 38 перевірок  з питань дотримання ветеринарно - санітарних правил,  законодавства про захист прав споживачів та діючих правил торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування населення.  За результатами перевірок  адміністративною комісією міської ради до відповідальності  притягнуто 10 осіб.

     З метою забезпечення належного захисту прав споживачів при купівлі вагового товару, на запрошення виконкому міської ради, спеціалістами Кіровоградського державного підприємства «Кіровоградстандартметрологія» проведена повірка  ваговимірювального обладнання  у всіх магазинах  торговельних павільйонах та на ринках міста, які здійснюють торгівлю продовольчими товарами. Спеціалістами центру проведено повірку та здійснено клеймування 53 вагів з яких 32 – електронні та 21 циферблатні. Крім цього повірено та клеймовано 44 гирі. Власники мережі продовольчих магазинів міста сьогодні все більше переоснащують ваговимірювальне обладнання з механічного на електронне. Зважування на них дає можливість споживачу одночасно спостерігати за вагою та вартістю товару, що унеможливлює обважування покупця та підвищує рівень культури обслуговування.

     У 2012 році до міськвиконкому за захистом прав споживачів звернулось 138 громадян, 90 відсотків скарг вирішилося на користь  споживачів.

     Проводились рейди  в нічний час по перевірці об’єктів громадського харчування  та магазинів із подовженим режимом роботи. Метою перевірок було дотримання законодавства «Про шуми» та недопущення реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів неповнолітнім дітям.

     Незважаючи на заходи по припиненню торгівлі сільськогосподарською продукцією , молоком  та рибою у невстановлених місцях , що постійно проводяться, на сьогодні є ряд нагальних питань які потребують вирішення, а саме: стихійна торгівля по  вул. Нова біля торговельного павільйону «Тема»  та на залізничному  вокзалі.

     Через  місцеве радіомовлення  та сайті міської ради  проводиться інформаційно-просвітницька та правова робота серед мешканців і підприємців міста. Крім того, на особистому прийомі  та за телефоном надається  консультаційна підтримка з питань торговельної діяльності, діяльності у сфері послуг та питань захисту прав споживачів.

     Пріоритетними напрямками, над якими працює міська рада у 2013 році, є забезпечення населення міста послугами водопостачання, водовідведення, теплопостачання, утримання доріг міста та  його освітлення, робота ліфтів,   ремонти покрівель багатоповерхових будинків, впровадження енергозберігаючих технологій та всі інші питання, що стосуються забезпечення життєдіяльності  міста.

     Успіх своєї роботи вбачаю у єдності дій з територіальною громадою та дякую всім,  хто надає допомогу у вирішенні будь-яких питань життя міста. 

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання