вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Шановні жителі міста!

     На виконання розпорядженням голови Кіровоградської облдержадміністрації від 09.07.2013 року № 346-р та ст.33 Закону України «Про карантин рослин» з 20 липня 2013 року в місті Долинська оголошено період боротьби з карантинними бур’янами амброзією полинолистою та повитицею польовою.

     Згідно з рекомендаціями науковців та у зв'язку з біологічними особливостями рослини амброзії та повитиці польової необхідне їх скошення саме у період бутанізації та на початку цвітіння, щоб не дати рослинам утворювати насіння. Скошені у цей період рослини утворюють незначні нові бокові пагони та малу кількість насіння. Повторне скошування потрібно провести у середині вересня.

     Амброзія та повитиця польова, як чужинки, не мають природних ворогів (тварини їх не їдять) і відзначаються великою біологічною активністю. Вони здатні заглушити та витіснити не тільки культури, а й дикорослі рослини, захоплюючи таким чином нові земельні ділянки і площі. Квітковий пилок амброзії шкідливий для людини. В період цвітіння, з середини липня до настання осінніх заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання амброзійний поліноз. Пилок амброзії, потрапляючи у ніс, бронхи викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла, проходить різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до приступів бронхіальної астми.

     Згідно із Законом України «Про карантин рослин» заходи по знищенню карантинних організмів на земельних ділянках проводяться землевласниками та землекористувачами, які повинні долучитися до роботи по недопущенню цвітіння амброзії полинолистої та повитиці польової, вчасно знищувати та викорінювати небезпечну рослину. Позитивний результат може бути досягнутий тільки при реалізації спільних зусиль.

     Міська рада закликає керівників всіх підприємств міста, юридичних та фізичних осіб, діяльність яких пов'язана із землею, жителів міста не бути байдужими до амброзії та повитиці польової, проводити заходи з ліквідації їх та при виявлені вегитуючих рослин амброзії та повитиці польової інформувати спеціалістів інспекції за телефоном 5-24-46 або міську раду за тел. 5-28-81. Тільки спільними зусиллями можна локалізувати вогнища, знизити концентрацію пилку в повітрі, а значить і алергічні захворювання і поступово зменшити поширення таких злісних карантинних бур'янів як амброзія полинолиста та повитиця польова на наших територіях.

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання