вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Власник частини будинку не може самостійно приватизувати земельну ділянку.

     Відповідно до норм Земельного кодексу України громадяни мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної та комунальної власності для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,10 га.

     Таким чином, земельна ділянка надається для обслуговування житлового будинку (цілого) незалежно від кількості співвласників такого будинку. Якщо будинок розділено на окремі домоволодіння, приватизація земельної ділянки здійснюється вже окремо для кожного. При цьому, окреме домоволодіння повинно мати окрему адресу. Однак, якщо адреса одна – а поділ іде лише на квартири, земельна ділянка передається у спільну сумісну, або спільну часткову власність. Окремо приватизувати частину земельної ділянки власником квартири неможливо.

     За відсутності згоди співвласника будинку (власника іншої квартири) на приватизацію земельної ділянки, за певних умов та наявності висновку БТІ про можливість виділення частини будинку в окреме домоволодіння. Ви можете звернутися до міської ради про його узаконення та присвоєння окремої адреси. Після цього можна порушувати питання щодо приватизації земельної ділянки вже як для окремого будинку.

 

Виконавчий комітет міської ради

Огляд преси










Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання