вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Як захистити себе здійснюючи покупку?

     При покупці товарів звертайте увагу на його зовнішній вигляд, кінцевий термін реалізації або дату виготовлення і термін придатності до споживання, умови зберігання при продажу товарів, що швидко псуються.

     В усіх випадках купівлі товару необхідно отримати письмове підтвердження цього факту. Під час придбання товарів достатньо товарного або касового чеку, який продавці зобов’язані видати. В ньому повинні бути найменування торгівельного підприємства або приватного підприємця, вказані найменування товару, його ціна, дата продажу, прізвище та ініціали продавця, його підпис. Для продовольчих товарів, які продаються на вагу, обов’язково зазначається вага продукту.

     При порушенні Ваших прав як споживача, необхідно в першу чергу звернутися до адміністрації підприємства.

     Завжди необхідно зберігати документи, які підтверджують факт купівлі-продажу. Якщо Вам їх не видають – вимагайте, адже відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» під час продажу товару чи надання послуги продавець (виконавець) зобов’язаний видати споживачеві розрахунковий документ. Це можуть бути договори, квитанції, чеки, накладні. З документів, які Ви маєте у паперовому вигляді, слід обов’язково зробити ксерокопії. Чим більше буде у Вас таких документальних доказів, тим більше шансів на успіх матимете для відстоювання своїх прав споживача у разі їх порушення.

     При купівлі побутової техніки, будь-якого приладу, агрегату і т.д. Вам повинні видати паспорт, гарантійний талон із відповідною відміткою та інструкцію про правила експлуатації зрозумілою для Вас мовою.

     У випадку, якщо немає документів, які підтверджують факт купівлі товару, можна використати як доказ свідків. Але, показання свідків як доказ можуть бути використані тільки в суді.

     А як поводитись, якщо продавець відмовляється надати розрахунковий документ?

     Іти в інше місце. Розрахунковий документ вам зобов’язані надати навіть на ринку. Причому він може бути довільної форми, головне, щоб там були зазначені назва магазину чи ім’я підприємця, адреса торгової точки, назва товару, його вартість, а також підпис продавця.

     Наявність розрахункового документа (чека і т.д.) у випадку виникнення претензій до якості товару буде важливим доказом того, яку саме покупку і де саме Ви здійснили. А якщо Вам не надали чек, а товар виявився неякісним, і продавець відмовляється від спілкування з Вами, або в іншій проблемній ситуації Вам слід звернутися до спеціаліста з питань захисту прав споживачів виконкому міської ради.

     Ще один важливий момент: усі свої претензій до продавця треба оформлювати у письмовій формі, а також вимагати від нього відповідь у письмовій формі. Якщо справа дійде до суду, то Ваші слова: «А я йому казав, а він мені відповів…» не матимуть ніякої ваги.

     Приємних Вам покупок! 

Спеціаліст з питань організації торгівлі побуту

та захисту прав споживачів виконкому міської ради                                                          Віктор Ніколаєв

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання