вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Ювілейне свято останнього дзвоника в загальноосвітній школі № 2 ім.А.С.Макаренка м.Долинська

      27 травня у школах міста Долинської пролунав останній дзвоник, який покликав за собою у вир дорослого життя  160  випускників і сповістив про закінчення занять у школі та початок прекрасної пори для всіх учнів – літніх канікул.

      Свято останнього дзвоника відбувається щороку, але від цього не втрачає своєї зворушливості.  Всі ці роки  вчителі,  батьки,  дідусі та бабусі навчали, виховували, прививали вміння, навики, благословляли дітей на добрі справи. Та дитинство, як  сизокрилий птах, пролетіло, залишивши спогади, фото, відео  і  душевне тепло від багаторічних спілкувань. Попереду – самостійне життя, нелегке, сповнене невідомості.

     Особливе   свято  останнього  дзвоника  відбулося в загальноосвітній школі № 2 м.Долинська,  адже цьогорічний випуск  -  Ювілейний,   він -120 !

     За  час  існування школи випускниками  стали 7 тисяч 130 учнів, з них 213 учнів нагороджені золотими медалями, а 72 учня – срібними.

     З Долинської залізничної середньої школи № 2 ім. А.С. Макаренка вийшло багато визначних людей, які прославляли своєю працею і свою школу, і Долинську, і свою Батьківщину. Це, насамперед, Пилип Кузьмович Стоян, який поступив до залізничного училища в 1914 році, а закінчив уже залізничну семирічку в 1921 році. Був секретарем Долинського  Райкому Комсомолу, потім навчався у вузі за комсомольською путівкою, історик, кандидат, а потім доктор історичних наук, академік, професор.

     Цю школу закінчив Микола Олексійович Бойко, ветеран Великої Вітчизняної війни, генерал-лейтенант.

     В 1939 -1940 р. навчався доктор економічних наук  Іван Григорович Ковтун, який став артилеристом, ветераном війни.

    В 1955 році закінчила 10 класів відмінницею Шура Головацька ( по чоловіку Лук’яненко) Міністр Соціального забезпечення України, кандидат медичних наук.

    В цій школі в 50-х роках навчалася Олена Яківна Головкіна (дівоче прізвище Бреславець), кандидат математичних наук, викладач Мінського державного університету, довгий час була секретарем Всесоюзної атестаційної комісії.

   В довоєнний час десь в 30-х роках тут навчався поет-сатирик Федір Самойлович, з під пера якого вийшло немало збірок сатиричних творів.

    В 20-х роках школу закінчили майбутні два Герої Радянського Союзу Костянтин Григорович Вишневецький, майор, льотчик-винищувач, який сам особисто збив 16 німецьких літаків. Загинув у повітряному бої при визволені Львова в 1944 році. Другий - Тимофій Сергійович Лядський, льотчик-штурмовик, командир ІЛ-2 («чорна смерть» - так фашисти називали наш літак-штурмовик). Т.С.Лядський завершив війну у званні підполковника. Починаючи з 1970 року систематично у дні святкування перемоги приїздив в Долинську, в школу, зустрічався з учнями розповідав про свої бойові подвиги, своїх товаришів. Після війни працював диспетчером на цивільному аеродромі в місті Вітебську.

    В 1955 році закінчив школу із золотою медаллю Олександр Георгійович Скоринін, керівник Балахівської середньої школи соціальної реабілітації, заслужений вчитель УРСР, сьогоднішній Макаренко.

    А ось заслужені люди нової молодої формації – випускники 60-70-х років :

-генерал-лейтенант, начальник відділу навчально-виховної роботи Міністерства оборони України Микола Іванович Нещадим,

його брат Володимир, полковник, інспектор МО об’єктів військово- промислового комплексу ; 

 -лауреат літературної премії Роберта Третьякова, працівник Харківської студії телебачення Віктор Семенович Савєльєв ;

-актриса Кіровоградського музично-драматичного театру Людмила Іванівна Феденкова ;

-художній керівник та диригент камерного оркестру «Гілея», народний артист України, голова музичної спілки  ім. Леонтовича Георгій Андрійович Вазін.

    Цей список можна продовжити. Ці люди та багато ще інших –  гордість загальноосвітньої школи № 2 м.Долинська, про них, про їх працю, авторитет розповідають стенди музею А.С. Макаренка.

   Під звуки Державного Гімну розпочалась урочиста святкова лінійка, яку відкрила  директор школи Галина Бойко. Вона привітала  учнів школи та випускників ,  вручила  кращим з них почесні грамоти і подяки.

  Запрошені на свято  Долинський міський голова Сергій Зеленокорінний,  заступник голови Долинської районної ради Віктор Валантир, начальник районного відділу освіти Оксана Гадірова  вітали  учнів із закінченням навчального року та побажали випускникам школи  вдалого проходження незалежного зовнішнього тестування, а учням - гарного відпочинку під час літніх канікул.

   Учні загальноосвітньої школи № 2 м.Долинська у 2010-2011 навчальному році  оволоділи не тільки необхідними знаннями, навичками та вміннями, але й брали активну участь у позашкільних заходах. Багато хто з  учнів  зумів реалізувати свої таланти та обдарованість :

-         учень 10а кл. Дідович Іван зайняв І місце в обласному конкурсі проектів «Плекаємо сад» (керівник Мезенцева С. В.);

-         учениця 10а кл Мокрякова Ірина зайняла 1 місце в районному конкурсі екологічних проектів «Збереження рідкісних рослин району»   (керівник Мезенцева С. В.);

-         шкільний євроклуб «Голуб миру» зайняв 2 місце в районному конкурсі презентації євро клубів (керівник Іванцова Т. В.);

-         пошуковий загін «Дивосвіт» зайняв 2 місце  у Всеукраїнському конкурсі «Парки - легені міст і сіл »   (Керівник Рак Н. В.);

-         шкільна команда «І G» зайняла 2 місце в районному чемпіонаті інтелектуальних ігор «Що? Де? Коли?» серед учнів 10-11 класів. (керівник Рак Н. В.);

-         проект членів шкільного історико-краєзнавчого гуртка «Пошук» «Школа життя духовного основа» зайняв 3 місце в районному конкурсі-презентації  (керівник Анурова В. А.);

-         команда «Оптимісти» зайняла 3 місце в районному конкурсі -захисті проектів «Це стосується кожного»   (керівник Тараненко К. В. )

-         учнівська екологічна агітбригада «Еко +» зайняла 3 місце в районному конкурсі екологічних агітбригад  (керівник Рак Н. В.);

-         обрядово-фольклорна група «Калинонька» зайняла І місце в фінальному етапі конкурсно-розважальної програми «Сузір'я талантів» в номінації театральне мистецтво (керівники Давидовська Ю. О. та Коваль Н. Я.);

-         команда «ВДВ» зайняла 1 місце  в пізнавально-ігровій програмі «Я патріот», присвяченій дню збройних сил України (керівник Рак Н.В.);

-         спортсмени нашої школи зайняли 3-ті місця в районних змаганнях з футболу, волейболу, баскетболу;

2 місце  у змаганнях з шахів;

2  місце у змаганнях за програмою патріотичного комплексу школярів «Козацький гарт»;

3  місце в змаганнях за програмою «Старти надій» та 2 місце в першості міста з допризовної підготовки  (керівники вчителі фізичного виховання Гриценко О. І. та Кириченко С. П.).

      

     Випусників школи вітали майбутні першокласники. Для них школа тільки розпочинається. І попереду – щасливі шкільні роки. Звичайно, їм би вже сьогодні хотілося бути дорослими, але всьому свій час. У щасливу дорогу майбутні першокласники  провели  випускників школи під батьківськими рушниками.

 

 

 

Тож рушником розпочинається дорога, коли дитя батьківський дім лиша

Благослови їх, Господи, здоров’ям та довгим і щасливим життям !

 

 

 

     Випускники дякували вчителям  квітами, віршами за те, що протягом багатьох років  вони  передавали їм свої знання, вклали в кожного часточку свого серця  та клялися бути гідними  громадянами   школи, міста, України .

 

 

 

Пролунав  бентежний  і незабутній  останній шкільний дзвоник, право дати який було надано учениці 11 класу,  золотій медалістці Недик  Катерині  та учню 1 класу  Федорову Олександру .  Останній дзвоник  залишив у дитячих серцях  найперше  і найкраще  та  покликав у далеку  життєву дорогу 19  випускників загальноосвітньої школи № 2 м.Долинська.

 

 

 

  Шановні випускники ! Нехай  Ваше життя буде сповнене радістю, щастям, творчою працею. Досягти цього буде нелегко, адже від сьогодні кожен піде своїм власним шляхом, не оглядаючись, не чекаючи підказок, кожному доведеться самостійно шукати відповіді на безліч запитань.

      Готуючись до великого іспиту, вирушаючи у життєву дорогу пам’ятайте :

Життя – це шанс. Скористайтеся ним.

Життя-це краса. Милуйтеся нею.

Життя-це мрія. Здійсніть її.

Життя –це виклик . Прийміть його.

Життя – це обов’язок. Виконайте його.

Життя – це гра. Станьте гравцями.

Життя – це цінність. Цінуйте його.

Життя – це скарб. Бережіть його.

Життя - це любов. Насолоджуйтеся нею.

Життя – це таїна. Пізнайте  її.

Життя – це пісня. Доспівайте  її.

Життя – це боротьба. Розпочніть  її.

Життя – це безодня невідомого . Не бійтеся  ступити в неї.

Життя – це удача. Шукайте  цю мить.

Життя таке чудове – не марнуйте  його.

Це  Ваше  життя. Бороніть  його.

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання