вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

За чисте довкілля у нашому місті.

 За чисте довкілля у нашому місті.

В Україні протягом  останніх років залишається складним для вирішення питання збору та утилізації твердих побутових відходів (ТПВ), не є виключенням і м. Долинська. Заходи, які вживаються для запобігання їх утворення не є достатніми. Дана проблема є найактуальнішою і потребує термінового  вирішення.

Критичною є ситуація з несанкціонованими сміттєзвалищами - це   джерела інтенсивного екологічного забруднення оскільки вони з кожним днем все збільшуються і збільшуються.

Зростанню кількості ТПВ сприяють товари одноразового використання; товари народного споживання з короткочасним терміном служби людині, які ми купуємо, споживаємо та викидаємо не дивлячись на їх залишкову вартість.

Сприяє росту потоку сміття і тара, яка до того ж видозмінює його. Так за останні п'ятдесят років в твердих побутових відходах зменшилась кількість скла та жерстяних банок, в той же час значно зросла кількість пластику та інших полімерних матеріалів. Пластмаса залишається сміттям на тривалий час, викинута в лісосмугах, пролежить без змін 100 та більше років.

На сучасному етапі розвитку суспільства кожна людина за даними статистики в середньому за одну добу створює від 2 до 3 кг твердих побутових відходів. Шляхом вирішення цієї суспільної проблеми є вивезення твердих побутових відходів на  санкціоновані сміттєзвалища.

У відповідності до Закону України «Про відходи» підприємства, організації та установи м. Долинська, і його жителі є виробниками відходів та суб’єктами відносин у сфері поводження з ними. Законом України «Про відходи» з метою обмеження та запобігання негативного впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я людини забороняється розміщення відходів, у тому числі побутових на території міст та інших населених пунктів (постійне зберігання, закопування, спалювання  тощо).

Для  вивезення  та розміщення відходів на полігоні  ТПВ  суб’єкти господарської діяльності у відповідності до ч.2 ст.17, а власники або користувачі квартир, житлових будинків та земельних ділянок у                    м. Долинська у відповідності до ст.35-1 Закону України «Про відходи» зобов’язані укласти договір з виконавцем послуг з  вивезення  і розміщення відходів та забезпечити  вивезення  сміття на полігон  ТПВ  м. Долинська.

Згідно Правил благоустрою та утримання території у місті Долинська, затверджених рішенням виконавчого комітету міської ради від 22 липня 2009 року № 150 - суб’єкти господарювання, установи і організації, домовласники або уповноважені ними управителі будинків чи домоволодінь, зобов’язані укладати договори на вивіз сміття. Надання послуг з вивезення твердих побутових відходів здійснюється на договірній основі, шляхом укладання договорів з особою яка має право здійснювати даний вид діяльності.

Дозвіл на вивезення сміття по місту Долинська має комунальне підприємство «Координаційний центр по обслуговуванню населення» та приватний підприємець Господарюк В.В.

Жителям мікрорайону послугу з вивезення ТПВ надає КП «Координаційний центр по обслуговуванню населення». Послуга з вивезення сміття є складовою тарифу на утримання будинку та прибудинкової території. На сьогоднішній день розмір плати за вивезення ТПВ п/п Господарюком В.В.  у приватному секторі складає 20 гривень на місяць. У разі збільшення кількості користувачів даної послуги розмір плати може бути зменшено. 

Незважаючи на вищезазначену інформацію на даний час  вивезення побутових відходів на полігон  ТПВ  здійснює лише частина населення міста.

Іншими громадянами сміття складується і зберігається на присадибних ділянках, а потім вивозиться в лісосмуги та на несанкціоновані сміттєзвалища. Близько 70 % жителів міста – це власники приватних житлових будинків, з них за вивезення сміття платять приблизно 25 % , а решта !?!

Нажаль в нашому місті є і громадяни які, стверджують що в їх господарствах відсутнє побутове сміття, тому вони  відмовляються укладати договори. Все це призводе до погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації у місті та негативно впливає на навколишнє природнє середовище.

Порушення вимог Закону України «Про відходи» щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення тягне за собою адміністративну відповідальність у відповідності до ст.82 КУпАП. (накладання штрафу на громадян від 340грн. до 1360 грн. і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від 850 грн. до                     1700 грн.);

У випадку порушення вимог Правил благоустрою та утримання території у місті Долинська, в тому числі відсутність договору на вивезення твердих побутових відходів, адміністративна комісія при Долинській міській раді в праві притягнути до відповідальності згідно ст. 152 КУпАП (накладення штрафу на громадян  в сумі від 340 до 1360 грн.  і на посадових осіб,  громадян - суб'єктів підприємницької діяльності – від 850 до 1700 грн.)

Виконавчий комітет Долинської міської ради звертається до всіх жителів нашого міста з проханням  відповідально віднестись до забезпечення виконання Правил благоустрою міста, у  відповідності до законодавства укласти договір на вивезення ТПВ та не залишатися байдужими до навколишнього природнього середовища, адже від цього залежить життя та здоров’я як нас так и наших дітей та онуків.

З метою  термінового вирішення питань благоустрою міста, дотримання  вимог Закону України «Про відходи»,  заключення договорів по вивезенню ТПВ виконавчим комітетом Долинської міської ради у червні-липні 2012 року будуть проведені сходи громадян за місцем проживання. Просимо всіх жителів взяти участь у сходах.

 

Графік проведення сходів громадян по вулицях міста Долинська

у червні 2012 року:

  1. вул.. Пролетарська                            - 12 червня 2012 року о 17.00 год.
  2. вул.. Радянська                                   - 14 червня 2012 року о 18.00 год.
  3. пров. Горького та вул.. Заводська – 15 червня 2012 року о 16.00 год.
  4. вул.. Макаренка                                - 18 червня 2012 року о 18.00 год.
  5. вул.. Войкова                                      - 21 червня 2012 року о 17.30 год.
  6. вул.. Мічуріна                                     - 22 червня 2012 року о 17.30 год.
  7. вул.. К. Маркса                                   - 25 червня 2012 року о 18.00 год.
  8. вул.. Островського                            - 26 червня 2012 року о 18.00 год.

 

Графік сходів на липень публікуватиметься пізніше.

 

Виконавчий  комітет

 Долинської  міської  ради.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання