вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

За відсутності сусіда межу може погодити комісія міської ради.

     Для оформлення права на земельну ділянку необхідно провести роботи щодо визначення або відновлення меж земельних ділянок (кадастрові зйомки). Відповідно до статті 198 Земельного кодексу України кадастрова зйомка включає:

-       геодезичне встановлення меж земельної ділянки;

-       погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами;

-       відновлення меж земельної ділянки на місцевості;

-       встановлення меж частин земельної ділянки, які містять обтяження та обмеження щодо використання землі.

     Якщо при проведенні кадастрових зйомок за тих чи інших обставин погодити межу із сусідом неможливо (безвісті відсутній, виїхав на ПМЖ тощо), погодження проводить з виїздом на місце комісія по вирішенню земельних спорів, яка створена при виконавчому комітеті Долинської міської ради. На місці обстежуються існуючі межові знаки (паркан, межа тощо) та звіряються з матеріалами проведеної інвентаризації (кадастрова зйомка) або іншими існуючими документами. У випадку не виявлення порушень меж з боку особи, яка оформляє земельну ділянку, комісія робить відповідний висновок та місцева рада на підставі цього погоджує відповідну документацію із землеустрою щодо оформлення права на земельну ділянку.

     Якщо ж відсутній сусід або його спадкоємці через деякий час при переоформленні (оформленні) будинку та земельної ділянки висунуть претензії щодо межі, питання вирішуватиметься міською радою.

     Так, згідно з частиною третьою та п'ятою статті 158 Земельного кодексу України органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори у межах населених пунктів щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності і користуванні громадян, та додержання громадян правил добросусідства, а також спори щодо розмежування меж районів в містах. У разі незгоди власників землі або землекористувачів з рішенням органів місцевого самоврядування спір вирішує суд.

Виконавчий комітет міської ради 

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання