вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Запитуєте - відповідаємо

   Констянтин С. : при купівлі телефону  в магазині  міста  мені запропонували телефон,  у якого технічний паспорт та інструкція були на китайській мові.  Чи можна купувати такий телефон?

      П.16.«Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами» затвердженими Наказом  Міністерства економіки України 19.04.2007 № 104, передбачено:

      Здійснюючи продаж непродовольчих товарів вітчизняного та іноземного виробництва, працівники суб’єкта господарювання зобов’язані надати споживачам необхідну, достовірну та своєчасну інформацію про товари в супровідній документації, що додається до продукції, на етикетці, а також маркуванням чи іншим способом (у доступній наочній формі),

      Для того, щоб упевнитись у законності походження та надійності експлуатаційних характеристик мобільного телефону, який купується в торговельній мережі, потрібно  вимагати від продавців виконання послуг, закріплених законодавчими актами, зокрема з перевірки наявності коду ІМЕІ телефону в базі даних та перевірки законності походження цього телефону.

        Згідно Порядку реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, затвердженого Рішенням Національної комісії з питань регулювання зв’язку України від 05.02.2009 №1339 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 17.03.2009 №243/16259, у торговельній мережі не дозволяється реалізація мобільних телефонів, коди IMEI яких відсутні в  узагальненій  базі даних кодів IMEI терміналів.

       Отже я Вам раджу купуйте лише ті телефони, коди ІМЕІ яких вже внесені до бази даних торгової марки.   До цього не забудьте взяти в магазині товарний чек та  гарантійний  талон на виріб, що дасть Вам можливість при потребі захистити свої права, як споживача. 

Звертаюся до Вас шановні покупці, якщо ви знаєте про факти продажу таких товарів, які не мають належної інформації на доступній мові, телефонуйте за № 5-10-97 або звертайтеся до спеціаліста з питань торгівлі, побуту та захисту прав споживачів міської ради.

      

Спеціаліст з питань організації торгівлі побуту та захисту прав споживачів      В.Ніколаєв

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання